Vi opsamler cookies til at gøre oplevelsen bedre. Når du benytter vores website, giver du samtykke til anvendelsen af cookies. Læs mere.
Visualisér dit drømmegulv digitalt i dit eget værelse med vores rumdesigner.
Eg Infinity natur
1744607
Basic 5.3 planke Levende struktur
0 Papkasse available
Parador
| Dimension | 1,209 x 225 x 5.3 mm |
| Plankeformat | Planke |
| Produkttype | Vinyl med SPC-bæreplade |
| Overfladestruktur | Levende struktur |
| Fas | 4-sidet fas |
| Slidlag | 0,3 mm |
Anbefalet liste : Eg D078Klik for at se
Produktbeskrivelse
Parador Vinylgulvet Eg Infinity natur planke fra produktlinjen Basic 5.3 tilbyder et helt usædvanligt produktdesign. Den levende struktur giver indtrykket af et ægte og naturtro gulv, hvor den æstetiske dekor også kommer mærkbart til sin ret. Denne struktur fremhæver typiske træelementer som knaster og blomstrende, følbare åretegninger. Gulvet har en omgivende fas og sørger for et autentisk helhedsindtryk. På den måde opstår der en særlig atmosfære, der skaber et smukt og hyggeligt hjem. Parador Vinylgulv Eg Infinity natur planke fås som planke i formatet 1209 x 225 x 5,3 mm.
Vinylgulve fra Parador er robuste, antibakterielle og vedligeholdelsesvenlige. Den elastiske gulvbelægning er egnet til at lægge ovenpå gulvvarme. Takket være den stive og vandfaste SPC-bæreplade holder Parador Vinyl Basic 5.3 sig dimensionsstabil og udligner lette ujævnheder. Det kan lægges let, sikkert og præcist takket være Comfort-kliksystemet. En trinlydsdæmpning sørger desuden for en behagelig rumakustik og en høj gang- og boligkomfort. Ved privat brug er der en livslang producentgaranti på designgulvene med en planketykkelse på 5,3 mm.
Vores gulve er kendetegnet ved mange individuelle produktfordele, der giver dig vejledning, når du skal vælge dit yndlingsprodukt.
Produktets struktur
- UV-belægningen beskytter gulvet mod skadelig UV-stråling.
- Det transparente slidlag af vinyl fremhæver gulvet og giver det en slidstærk struktur.
- Det trykte vinyldekorationslag sikrer et strålende, autentisk udseende.
- Det stive SPC-bærelag imponerer med sin særligt høje dimensionsstabilitet.
- Kliksystemet garanterer høj udtræksstyrke og forbindelsesstabilitet.
- Det integrerede akustiske modtræk skaber bedre rumakustik.
Installation
Den korrekte lægning
Her finder du alle de tips og tricks, du skal bruge for problemfrit at lægge dit gulv.
Få mere at vide Tekniske detaljer
| Kategori | Vinyl |
| Serie | Basic 5.3 |
| Dimension | 1,209 x 225 x 5.3 mm |
| Plankeformat | Planke |
| Produkttype | Vinyl med SPC-bæreplade |
| Indretningskategori | Træ |
| Træ- og dekorationstype | Eg |
| Overfladestruktur | Levende struktur |
| Fas | 4-sidet fas |
| Produktets egenskaber | Kliksamling Comfort-Click, Dimensionsstabil, Gulvvarme/-køling, Ujævne underlag, Lydsvag og fodvarm, Slidstærk og plejevenlig, Robust og plejevenlig, Antibakteriel og hygiejnisk, Særdeles rolig og behagelig løbefornemmelse, Til krævende rumsituationer, Sund for boligen, Lav konstruktionshøjde, Vandfast, Garanti erhverv 5 år, Garanti privat 15 år, Brugsklasse 23, Brugsklasse 31, Renoveringsegnet (tynd) |
| Slidlag | 0,3 mm |
| Klikmekanik | Comfort-Click |
| m² per pakke | 2,176 |
| Tilgængelighed | Beschikbaar |
| Klassificering til husholdningsbrug | Brugsklasse 23 |
| Klassificering erhverv | Brugsklasse 31 |
| Vandbestandighed | Vandfast |
Certifikater
Downloads
Kataloger
Tekniske datablade
Råd og tips


























