Vi opsamler cookies til at gøre oplevelsen bedre. Når du benytter vores website, giver du samtykke til anvendelsen af cookies. Læs mere.
Visualisér dit drømmegulv digitalt i dit eget værelse med vores rumdesigner.
Eg Royal hvid kalket
1513465
Classic 2030 planke Børstet struktur
Parador
| Dimension | 1,207 x 216 x 9.6 mm |
| Plankeformat | Planke |
| Produkttype | Vinyl med HDF-bæreplade |
| Overfladestruktur | Børstet struktur |
| Fas | Uden fas |
| Slidlag | 0,55 mm |
Anbefalet liste : Eg D036Klik for at se
Produktbeskrivelse
Parador Vinylgulv Eg Royal kalket hvid planke fra produktlinjen Classic 2030 er kompromisløs i kvaliteten, klassisk i sit design og universelt anvendelig. Den børstede struktur er endnu en indikator for et gulv af vinyl, som lever op til høje design- og kvalitetskrav. Den børstede overflade intensiverer den behageligt naturlige oplevelse ved berøring. Plankestilen (plankeformat 1207 x 216 x 9,6 mm) uden fas sørger for et betydeligt optisk løft af alle boligarealer. Plankerne lukker uden tydelige mellemrum og danner et lukket helhedsindtryk.
Designgulvet Parador Vinyl Classic 2030 har en HDF-bæreplade med øget kvældningsbeskyttelse, som udligner ujævnheder perfekt. Vinylgulvene er robuste, antibakterielle og vedligeholdelsesvenlige og kan lægges let og præcist takket være kliksystemet Safe-Lock® PRO. De er egnet til at lægge ovenpå gulvvarme. Trinlydsdæmpningen af kork sørger for en behagelig rumakustik og en høj gang- og boligkomfort. Med en planketykkelse på 9,6 mm opfylder Vinyl Classic 2030 i høj grad individuelle designønsker. Ved privat brug er der en livslang producentgaranti på denne elastiske gulvbelægning.
Vores gulve er kendetegnet ved mange individuelle produktfordele, der giver dig vejledning, når du skal vælge dit yndlingsprodukt.
Produktets struktur
- UV-belægningen gør gulvet antibakterielt og let at rengøre.
- Det transparente slidlag af vinyl fremhæver gulvet og giver det en slidstærk struktur.
- Det trykte vinyldekorationslag sikrer et strålende, autentisk udseende.
- Det stabiliserende baglag imponerer med sin høje dimensionsstabilitet.
- HDF-kernepladen imponerer med sin enestående holdbarhed, hvad angår form- og dimensionsstabilitet.
- Det intelligente kliksystem garanterer høj udtræksstyrke og forbindelsesstabilitet.
Installation
Den korrekte lægning
Her finder du alle de tips og tricks, du skal bruge for problemfrit at lægge dit gulv.
Få mere at vide Tekniske detaljer
| Kategori | Vinyl |
| Serie | Classic 2030 |
| Dimension | 1,207 x 216 x 9.6 mm |
| Plankeformat | Planke |
| Produkttype | Vinyl med HDF-bæreplade |
| Indretningskategori | Træ |
| Træ- og dekorationstype | Eg |
| Farve | lysegrå |
| Overfladestruktur | Børstet struktur |
| Fas | Uden fas |
| Produktets egenskaber | Safe-Lock® PRO, Dimensionsstabil, Gulvvarme/-køling, Ujævne underlag, Lydsvag og fodvarm, Slidstærk og plejevenlig, Robust og plejevenlig, Antibakteriel og hygiejnisk, Særdeles rolig og behagelig løbefornemmelse, Høj gang- og boligkomfort, Sund for boligen, Beskyttelse mod kantkvældning, Garanti erhverv 10 år, Garanti privat Lifetime, Brugsklasse 23, Brugsklasse 33, Vandafvisende 24h |
| Slidlag | 0,55 mm |
| Klikmekanik | Safe-Lock® PRO |
| m² per pakke | 1.825 |
| Tilgængelighed | Beschikbaar |
| Klassificering til husholdningsbrug | Brugsklasse 23 |
| Klassificering erhverv | Brugsklasse 33 |
| Vandbestandighed | Vandresistent 24 h |
Certifikater
Downloads
Kataloger
Tekniske datablade
Råd og tips


























