Vi opsamler cookies til at gøre oplevelsen bedre. Når du benytter vores website, giver du samtykke til anvendelsen af cookies. Læs mere.
Visualisér dit drømmegulv digitalt i dit eget værelse med vores rumdesigner.
Eg Regent beige
1748852
Trendtime 8 Storplank Elegant struktur
Parador
| Dimension | 1,522 x 225 x 6 mm |
| Plankeformat | Storplank |
| Produkttype | Vinyl med SPC-bæreplade |
| Overfladestruktur | Elegant struktur |
| Fas | 4-sidet fas |
| Slidlag | 0,55 mm |
Anbefalet liste : Eg D149Klik for at se
Produktbeskrivelse
Parador Vinylgulvet Eg Regent beige fra produktlinjen Trendtime 8 gør det særligt behageligt at gå rundt på bare fødder. Den elastiske og varme overflade gør dette gulv til en særlig oplevelse med høj gang- og boligkomfort. Det enestående designspektrum giver mulighed for at implementere forskellige designønsker. Den elegante struktur gør dekoren mærkbar og får åretegningerne til at virke mere realistiske. Gulvet har en omgivende fas og sørger for et autentisk helhedsindtryk. På den måde opstår der en særlig atmosfære, der skaber et smukt og hyggeligt hjem. Parador Vinylgulvet fra produktlinjen Trendtime 8 fås som storplanke i formatet 1522 x 225 x 6 mm. Den særlige overfladebehandling på Parador vinylgulve gør dem afvisende over for smuds og bakterier. Den integrerede trinlydsdæmpning og en bagside forstærker overfladens allerede gode akustik. Parador Vinylgulvet Trendtime 8 er egnet til at lægge ovenpå gulvvarme og gulvkøling. SPC-bærepladen muliggør anvendelse i vådrum uden tidsbegrænsning ved stående vand. Ved hjælp af Comfort-kliksystemet kan dette gulv også lægges let, sikkert og nøjagtigt i bad eller køkken. Parador Vinylgulvet Trendtime 8 er en tro ledsager – endda i lang tid. Ved privat brug gives der en livslang producentgaranti, ved kommerciel brug en producentgaranti på 10 år.
Color for the highest design demands
Produktets struktur
- UV-belægningen beskytter gulvet mod skadelig UV-stråling.
- Det transparente slidlag af vinyl fremhæver gulvet og giver det en slidstærk struktur.
- Det trykte vinyldekorationslag sikrer et strålende, autentisk udseende.
- Det stive SPC-bærelag imponerer med sin særligt høje dimensionsstabilitet.
- Kliksystemet garanterer høj udtræksstyrke og forbindelsesstabilitet.
- Det integrerede akustiske modtræk skaber bedre rumakustik.
Installation
Den korrekte lægning
Her finder du alle de tips og tricks, du skal bruge for problemfrit at lægge dit gulv.
Få mere at vide Tekniske detaljer
| Kategori | Vinyl |
| Serie | Trendtime 8 |
| Dimension | 1,522 x 225 x 6 mm |
| Plankeformat | Storplank |
| Produkttype | Vinyl med SPC-bæreplade |
| Indretningskategori | Træ |
| Træ- og dekorationstype | Eg |
| Overfladestruktur | Elegant struktur |
| Fas | 4-sidet fas |
| Produktets egenskaber | Kliksamling Comfort-Click, Dimensionsstabil, Gulvvarme/-køling, Ujævne underlag, Lydsvag og fodvarm, Slidstærk og plejevenlig, Robust og plejevenlig, Antibakteriel og hygiejnisk, Særdeles rolig og behagelig løbefornemmelse, Til krævende rumsituationer, Sund for boligen, Lav konstruktionshøjde, Vandfast, Garanti erhverv 10 år, Garanti privat Lifetime, Brugsklasse 23, Brugsklasse 33, Renoveringsegnet (tynd) |
| Slidlag | 0,55 mm |
| Klikmekanik | Comfort-Click |
| m² per pakke | 2.055 |
| Tilgængelighed | Beschikbaar |
| Klassificering til husholdningsbrug | Brugsklasse 23 |
| Klassificering erhverv | Brugsklasse 33 |
| Vandbestandighed | Vandfast |
Certifikater
Downloads
Kataloger
Tekniske datablade
Råd og tips


























